Rytų Azija - Lietuviškas forumas
annyeong!~^w^~
Patekai į pirmą Lietuvišką forumą, skirta diskusijoms apie Rytų Aziją ;D
Esu forumo narys? tai Prisijunk ;D Jeigu ne tai greičiau registruokis ;3
Dozo yorokoshiku onegaishimasu ^^

Rytų Azija - Lietuviškas forumas

,,Pavogęs iš kito žmogaus šypseną ir užsidėjęs ją sau ant veido netapsi laimingu žmogumi'' Tablo (Epik High)
 
rodiklisPortalasDUKRegistruotisPrisijungti

Share | 
 

 Lotoso pėdos

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Go down 
AutoriusPranešimas
Kaori
Nihon-koku moderatorius
Nihon-koku moderatorius
avatar

Parašiau : 4222
Man : 26
Miestas : In My Dreambox...

RašytiTemos pavadinimas: Lotoso pėdos    2012-07-05, 14:35

Sutvarstyta moters pėda - erotizmo viršūnė XIX a. Kinijoje
Prieš tūkstantį metų Kinijoje išplito keistas paprotys, kurio metu pėda buvo laužoma ir įtvarstoma lotoso žiedo forma. Nuo tų laikų ištisos moterų ir mergaičių kartos svirduliavo per gyvenimą ant 8-10 cm ilgio “lotosinių” pėdų, įspraustų į kruopščiai išraižytus, nepaprastai mažyčius “lotosinius” batelius.

Kodėl ir kaip kankinanti pėdų įtvarstymo tradicija išsivystė ir išliko iki pat XX a? Ar jas privertė vyrai? Ar tai buvo erotiška užgaida? O gal tai buvo būdas vyrams kontroliuoti moteris ir mergaites? Pėdų įtvarstymo kilmės mitų, legendų ir pasakų yra beveik tiek pat, kiek ir kultūrinių bei istorinių aiškinimų.

“Dieviškosios šlepetės” yra estetinė, labai asmeninė ir didžiai verta pagarbos šio kerinčio ir mažai ištirto erotinio papročio faktus nagrinėjanti studija. Iš esmės kalbėdamas apie nepaprastą batelių grožį autorius vėliau buvo pakerėtas moterų, kurios juos kurdavo ir dėvėdavo – jį užbūrė jų neapsakomas kūrybingumas ir nežmoniška kančia
Tai erotizmas savo subtiliausia ir elegantiškiausia forma. Užsirietusi raudono lotoso formos šlepetė, kyšanti pro miegamojo užuolaidą, leidžia manyti, kad dėvinčiosios pėda ilsisi ant jos mylimojo peties.

Beverley Jackson teigimu, kinių pėdų įtvarstymas yra be galo susijęs su seksu. O tai daug ką paaiškina. Istorikai mėgino paaiškinti pėdų įtvarstymą kaip kultūrinį grožio standartą arba kaip būdą išlaikyti moterį šeimoje. Tačiau šie paaiškinimai stokojo galios, kuri sugebėtų išlaikyti šį paprotį gyvą keletą šimtmečių. Pagalvokite, kiek kartų vien šiame amžiuje keitėsi grožio etalonai – nuo heroiškumo iki fitneso ir iki perkarusių heroino aukų. O vyro tuštybė retai leidžia jam tikėti, kad jo moteris pabėgs.

Tačiau prijunkime čia seksą ir motyvacija tampa lengvai suprantama. Nuo to laiko, kai Adomas ir Ieva Edeno sode atsikando obuolio, žmonės nenustoja įrodinėti, kad jie padarys kone bet ką – gera, bloga ir visa, kas telpa tarp to, - dėl sekso.

Šiandieninėje Amerikoje ir Europoje stereotipinis vyras susijaudina pamatęs moters sėdmenis, krūtis ar intymias dalis. XIX a. Kinijos pornografijoje buvo vaizduojamas vyras, geidulingai glamonėjantis moters 10 cm ilgio pėdą.

Moterų pėdos būdavo įtvarstomos maždaug tuomet, kai joms tebūdavo 2-5 metukai. Motina maždaug 6 metrų ilgio baltą audeklą apvyniodavo aplink mergaitės pėdą, atlenkdama visus pirštus išskyrus didįjį į išorę ir po padu. Tuomet ant viršaus ji uždėdavo didelį akmenį, kad pėdos išlinktų. Mergytė klykdavo iš skausmo, todėl motinai dažnai tekdavo užkimšti jos burną kokiu nors skuduru. Skausmas dažnai būdavo toks didelis, kad mergaitės nualpdavo. Skausmas niekada neatlėgdavo.

Audeklas visą likusį gyvenimą turėjo būti apvyniotas aplink pėdą. Galiausiai pėda išlinkdavo, kulnas padidėdavo, o kojų nagai įaugdavo į odą. Dėl to kasdien tekdavo nupjauti mirusios mėsos gabalus. Nupuvusi pėdos mėsa dažnai nukrisdavo, kartais nukrisdavo net visas pirštas ar keli. Bet tai nebuvo blogiausia. Blogiausia buvo kojų smarvė. Deformacijos procesas trukdavo maždaug trejus metus, po kurio pėda praktiškai numirdavo. Kinijos moterys gyvenimas buvo kupinas agonijos.

Pėdos tvarstymo mada esą prasidėjo tarp šokėjų maždaug X – XI a., tačiau netrukus išplito. Mes dėvime nepatogius aptemptus rūbus, prasiduriame kūno dalis ir ant odos purškiame toksiškus chemikalus, kad būtume seksualios, o kinės apsitvarstydavo pėdas. Tačiau yra keli svarbūs skirtumai tarp mūsų ir jų mados krypčių.

Paprastai imame skirti itin didelį dėmesį savo išorei būdamos maždaug 15 metų. Jos pradėdavo būdamos vos dvejų. Taigi tuomet, kai jos tebūdavo vaikai ir turėdavo valiūkiškai lakstyti žaisdamos, mergaitės būdavo silpnos ir nusiminusios. Jos verkdavo dieną, o dažnai ir naktį, kadangi negalėdavo užmigti. Skausmas pėdose nežmoniškai jas kankino. Pėdas apsitvarstydavo ne tik namų šeimininkės, bet ir ūkininkų žmonos, dirbančios moterys, o juk joms kiaurą dieną reikėdavo stovėti ant kojų.

Mergaičių pėdas aptvarstančios moterys paprastai ir pačios būdavo su sutvarstytomis pėdomis. Vadinasi, jos žinojo pėdų aptvarstymo skausmą ir reikšmę. Šioms moterims nebūdavo iš ko rinktis. Jei jos to nedarydavo, jų dukros negalėdavo ištekėti. Vyras retai vesdavo moterį, kurios pėdos nebuvo deformuotos, nebent jis buvo tikras skurdžius. Ir net jei jis vesdavo, tokia santuoka nebuvo laikoma laiminga.

Anyta, sutikusi būsimą marčią, pirmiausia pakeldavo pastarosios suknelę. Jei ji išvysdavo, kad pėda įtvarstyta, šypsodamasi nuleisdavo suknelę. Jei ji išvysdavo didelę pėdą, nusivylusi nuleisdavo suknelę. O tuometinėje Kinijoje tai buvo laikoma pačiu gėdingiausiu dalyku, koks tik gali nutikti moteriai. Taigi jei motina nepasiryždavo pervesti dukros per šį skausmą, dukra nekęsdavo motinos, sakydama, kad ji buvo silpnavalė.

Pėdų įtvarstymo paprotys buvo naudotas vyrų kaip būdas moterį padaryti visiškai priklausomą ir neįgalią. Moteris turėdavo vyrui patikėti savo išlikimą. Pėdos įtvarstymas buvo kontrolės būdas bei galimybė laikyti moterį namie nuolatiniam disponavimui. Moterys buvo vyrų žaisliukai - jie mėgdavo žaist su jų pėdomis. Vyrai galėjo priversti moterį daryti tai, ko tik užsigeisdavo.
Foto:
Spoiler:
 
info: Delfi.lt

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Atgal į viršų Go down
Ice-Princess
Eini į orouostą
avatar

Parašiau : 1733
Man : 22
Miestas : Lyoko

RašytiTemos pavadinimas: Re: Lotoso pėdos    2012-07-05, 15:35

Žiauru.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Atgal į viršų Go down
리티스
Peščiomis nueini į P.Korėją
avatar

Parašiau : 669
Man : 26
Miestas : Klaipėda/Vilnius

RašytiTemos pavadinimas: Re: Lotoso pėdos    2012-07-05, 17:21

Esu skaitęs apie tai kažkada senai senai vienoj iš savo daugelio enciklopedijų :D iš tiesų nekaip atrodo :/ na bet jei jiems tai patikdavo tais laikais, tai nieko čia nepadarysi

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Atgal į viršų Go down
Kaori
Nihon-koku moderatorius
Nihon-koku moderatorius
avatar

Parašiau : 4222
Man : 26
Miestas : In My Dreambox...

RašytiTemos pavadinimas: Re: Lotoso pėdos    2012-07-05, 17:43

na gerai mažos pėdos gal ir gali atrodyt ten gražiai, bet kažkokios traumuotus su sulankstytais pirštais. brrr...><" na faktas, kad tokią motera jau niekur nepabėgs. Keista, ka išvis sugeba paeiti.
Ir ko tik moteros nepadaro, dėl kvailų vyrų><

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Atgal į viršų Go down
sasori
Paragauji kiniško maisto
avatar

Parašiau : 371
Man : 20
Miestas : Ukmergė

RašytiTemos pavadinimas: Re: Lotoso pėdos    2012-07-05, 17:51

Košmaras tikrai kažkoks ... O.O Aišku, jeigu tu visą gyvenimą jauti skausmą, ilgainiui pripranti ir nebebūna toks didelis, bet baisiausia tai, kad visą šitą darydavo tokiom jaunom mergaitėm, ir dar plius kai įauga nagai į pėdą, ir krenta ta mėsa.. O Dieve, fu... Žiauru ištikro. Aišku, turbūt tos mergaitės kurių mamos to nepadarydavo, pykdavo ant mamų, bet manau kad tas daugelis kuriom taip darydavo padarytų betką kad su jų pėdom nebūtų padarę šitos nesąmonės... Kaip pradedu įsivaizduot tokius dalykus net nupurto. Nenorėčiau kad man taip.. :DD

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Atgal į viršų Go down
Sponsored content
RašytiTemos pavadinimas: Re: Lotoso pėdos    

Atgal į viršų Go down
 

Lotoso pėdos

Rodyti ankstesnę temą Rodyti sekančią temą Atgal į viršų 
Puslapis 11

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
Rytų Azija - Lietuviškas forumas :: Japonija, P.Korėja, Kinija.. :: Istorija-